top of page

Матеріально-технічне забезпечення

згідно з ліцензійними умовами

     Обладнання та оснащення навчально-виховного процесу у дошкільному закладі здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту", наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти» від 19.12.2017 №1633

   У дошкільному навчальному закладі ведеться постійна та планомірна робота щодо матеріально-техничного забезпечення. Всі технічні засоби знаходяться в належному технічному стані, поставлені на облік, зберігаються відповідно до санітарно-технічних вимог. Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу – є одним із провідних напрямків роботи завідувача та ради ДНЗ. До початку навчального року (в основному в літку) батьками та працівниками проводяться поточні ремонти групових кімнат, спалень, підсобних приміщень, замінюється сантехніка тощо. З метою поліпшення умов перебування дітей та збереження тепла у осінньо-зимовий період замінені старі вікна на металопластикові. До участі в покращенні умов перебування дітей активно долучаються батьки.

      Дошкільний заклад розташований у типовій двоповерховій споруді, побудований у 1961 році, проектна потужність якої складає 75 дітей, розрахункова наповнюваність з урахуванням профілю груп складає 75 місць (фактична кількість дітей 101).

     У ДНЗ на сьогодні функціонують: 4 групових приміщень, кабінет завідувача, методичний кабінет, кабінет практичного психолога, музично-спортивна зала, медичний блок: кабінет медичної сестри, ізолятор; кабінет завгоспа, харчоблок, комора харчова, комора кастелянші. У дошкільному навчальному закладі створені належні умови для навчання та виховання дітей.

Кількість приміщень:

1. Навчальних:

– 4 групових приміщень

- 1 музично-спортивна зала (ІІ поверх).

2. Підсобні:

- Комора для м’якого інвентарю та «костюмерна» - 2 кімнати ,

- Харчоблок – 1 приміщення (І поверх),

- Комора продуктова,

3. Адміністративні приміщення:

- Кабінет завідувача – 1 кімната,

- Методичний кабінет – 1 кімната,

- Кабінет завгоспа – 1 кімната,

- Кабінет медичної сестри – 1 кімната,

- Ізолятор – 1 кімната,

- Кабінет практичного психолога – 1 кімната.

ОСНАЩЕННЯ ПРИМІЩЕНЬ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

     У державі, яка будується на демократичних засадах, виховання дитини є справою всього суспільства, що має не тільки визнавати право дитини на щасливе дитинство, а й створювати для цього реальні умови.

    З метою зміцнення матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти плануються адміністративно-господарські та фінансові заходи, спрямовані на створення розвиваючого життєвого простору дитини в дитячому саду: оснащення спортивного майданчика, музичного залу, медичного кабінету, благоустрій та озеленення території, ремонт приміщень, придбання меблів, ігрового матеріалу.

     Ці питання розглядаються: на виробничих нарадах,на нарадах при завідувачі, на загальних зборах колективу,на засіданнях ради закладу, кожен рік проводиться інвентаризація всіх придбаних матеріалів.

       Завгоспом ДНЗ проводиться з цього питання посилена робота: всі матеріали в наявності та оприбутковані. Питання розвитку матеріально-технічної бази на даний момент є дуже важливими.

       Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності дошкільного навчального закладу на достатньому рівні. Фінансово-господарська діяльність ДНЗ здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства.

    До початку кожного навчального року працівниками ДНЗ проводяться поточні ремонти групових кімнат, підсобних приміщень, замінюється сантехніка та шпалери тощо.

   Дошкільний заклад забезпечений м’яким та твердим інвентарем, посудом та іншими господарчими товарами: придбані іграшки відповідно до віку дітей, спортивний інвентар, методичні посібники, дидактичний матеріал, канцелярські товари. У кожній групі є телевізор, а в музичній залі є проектор з інтерактивною дошкою. Але потребує часткової заміни м’який інвентар та посуд.

        Сильними сторонами матеріально-технічного забезпечення закладу є:

за бюджетні кошти було зроблено:

встановлено на дитячих ігрових майданчика (4 дитячі лавки, 2 машини, 3 пісочниці, 2 ігрових будиночків) (2018-2019 роки).

замінено вікна на металопластикові 2016 рік.

Зроблено капітальний ремонт музичного залу 2018 рік.

Постійно ремонтується обладнання на харчоблоці.

Фарбуються кожен рік сходи у приміщенні ДНЗ, малі форми на групових майданчиках та паркан.

Поступово замінюється старі дитячі меблі на нові.

Виконується заміна сантехніки.

Постійно виконуються ремонтні роботи в групових, спальних кімнатах, приміщень роздягальні в усіх групах ДНЗ.

Слабкими сторонами матеріально-технічного забезпечення є:

зношена та заржавіла система водопостачання;

відсутнє асфальтне покриття на території закладу (50%), немає бордюрів;

наявність аварійних дерев на території.

bottom of page